IMG_0946.JPG

Skarpetki złuszczające hit czy mit…

Czy skarpetki złuszczające tak na prawdę działają?

Zakupiłam a po tygodniu poleciałam po kolejne.. Mam zapas , choć nie można ich stosować za często..max co dwa, trzy tygodnie.
Jest hit dziewczyny i to nie jest żadna tam reklama.
Co właściwie one robią i jak to działa?

No więc nakładamy skarpetki, które są z folii, a na nie bawełniane. Leżymy sobie czytając książkę nie dłużej niż 1.5 godzinki. Po czym osuszamy stopy i wklepujemy krem odżywczy. Tyle i nic więcej. Dla lepszego efektu przed użyciem skarpetek dobrze jest zrobić stopom kąpiel gdzieś około 15 minut, i tarką wytrzeć zrogowaciały naskórek. Ale tak naprawdę z tym zrogowaciałym naskórkiem nic sobie nie poradzi jak właśnie te skarpetki. 

Kupując przeczytałam skład, jak zresztą wszystkich produktów, które kupuję i mnie bardzo zaciekawił.

Mieszanka kwasu glikonowego, plus kwas salicylowy, mocznik, gliceryna, biała parafina. Czyli te dwa pierwsze właśnie przeznaczone do silnego złuszczania skóry, jak zabiegi kwasami. Dwa kolejne silne działanie zmiękczające. Więc zakupiłam.Przez prawie dwa tygodnie podczas trwania ” kuracji” złuszczania naskórka nie powinno używać się żadnych tarek ani pumeksów, tylko wieczorem nawilżać stopy. 

Efekty? W zależności od kondycji twoich stóp po dwóch do 6 dni powinnaś zauważyć co się dzieje. Sama skóra , bezboleśnie zaczyna schodzić. Jak po kremie na odciski, z tymże nic nie boli, nic nie piecze, nic nie musisz się obawiać. I tak gdzieś do dwóch tygodni cała zrogowaciała skóra z twych stóp powinna zejść. Paznokcie nabierają żywego, różowego koloru, stopy są na serio miękkie.

Cudo !! Mimo, że dbam o stopy regularnie byłam mega zaskoczona co się zaczęło dziać z naskórkiem warto! Po 5 dniach skóra wręcz sypała mi się ze stóp, nie miałam uczucia suchości, ale odchodziła jak płatki śniegu. To właśnie kwasy powodują tak silne złuszczanie, które odnawia w zupełności naszą skórę.

Nie wkładaj zbyt często tych skarpetek. Są jednorazowego użytku, ale jak chcesz powtórzyć sobie zabieg zakup następną parę i stosuj regularnie to regularność zawsze daje najlepsze efekty. Raz na miesiąc, półtora w zupełności wystarczy. Moje następne i kolejne bez którego nie da się żyć. Znowu;)