image-38.jpg

Scrub do włosów. Co wy na to?

Oczyszczamy skórę głowy, dokładnie przy pomocy szamponu  eksfoliacyjnego, co wy na to? 
Moim nowym maniactwem stało się delikatne peelingowanie skóry głowy. Szampony oczyszczające mające właściwości eksfoliacyjne pomagają dokładnie oczyścić skórę głowy, odnowić i zregenerować. Pory się otwierają jak w przypadku używania peelingów do ciała, czy do twarzy. W przypadku skóry głowy taki peeling sprawia, że skóra jest bardziej oczyszczona, oddycha i włosy będą szybciej rosły. Tak niby jest przyjęte mam nadzieję, bo cały czas zapuszczam namiętnie. Bardzo przyda się wszystkim tym, którzy używają dużo produktów do stylizacji włosów. W moim przypadku może o większych stylizacjach nie ma mowy, ale jest moje olejowanie skóry głowy i włosów prawie każdej nocy. Więc po dłuższym stosowaniu olejów, skóra głowy a dokładnie pory mogą być delikatnie zapchane co sprawi, że włos będzie zmęczony i nie będzie rósł zdrowy.


Wystarczy raz w tygodniu, maximum dwa jak myjemy włosy codziennie. To ma być jako dodatkowa,oczyszczająca pielęgnacja , nie używamy na codzień, żeby zbytnio nie podrażnić.

Wybrałam z polecenia Aveda, wiem też że Kerastase ma w swojej ofercie eksoliacyjny  szampon.


Aveda  ma tak dobre opinie, że chciałam spróbować czegoś nowego( jak zwykle). Mogę przyznać,że szczał w dziesiątkę i już na długo zagości u mnie w łazience. Włosy są mega czyste i lśniące a skóra głowy nie przetłuszcza się jak wcześniej. Warto spróbować. Oczywiście na większe efekty muszę dłużej poczekać przy regularnym stosowaniu -tak zaleca producent, ale już po pierwszym razie widać że skóra głowy jest inna. Yupii yaaa. Zapuszczam, zapuszczam ogon…

Dodaj komentarz