img_2726.jpg

Niezbędniki make-up no make-up w upalne dni.

Summer time city!!
Coraz cieplej, coraz mniej ubrań, coraz to lżejsze obuwie i materiały. Nasza skóra też chce lżej.

Summer niezbędniki w make-upie.

Lekkie konsystencje to podstawa. Nawet jak masz bardzo suchą skórę a upał może wysuszać jeszcze bardziej ciężkie konsystencje nie powinny być używane podczas letnich, upalnych dni. To, że kosmetyk jest lekki, ma nawet żelową konsystencję a jest powtarzam jest przeznaczony do skóry suchej nie znaczy, że nie zda swojego egzaminu. Poczuj lekkość na swojej skórze, pozwól jej oddychać i cieszyć się morską bryzą, delikatnym podmuchem letniego wiatru. Chroń skórę wysokimi filtrami- to już powinno wejść nam w krew jak mycie zębów.

No i makeup, lekkie podkłady, matujące bądź delikatnie satynowe. Mój pionier na to lato to Chanel Velvet.


Najlepszym rozwiązaniem na lato będą również delikatne kremy koloryzujące. Mniej znaczy więcej nie musisz używać zbyt wiele, możesz w ciągu dnia pozwolić sobie na delikatność, lato w pełni nie musimy się tak maskować. 

Dla mnie świetnie zdaje egzamin nałożenie samego serum, następnie podkład( mam cerę mieszaną). Bądź serum i krem koloryzujący czy też te z serii abecadła Bb.

Jak masz cerę skłonną bardziej do przetłuszczania się nałóż pod krem koloryzujący, bądź pod  podkład primer. Nie będziesz musiała używać dużej ilości pudrów w ciągu dnia, co odciąży na pewno twoją skórę podczas wielkich upałów. Mniej znaczy więcej i weź to pod uwagę, bo jednak makijaż nie lubi wysokich temperatur. Zbyt dużo korektora , zbyt ciężkie podkłady a na to puder obciąży skórę a przy tym już po godzinie w miejskim smogu wszystko ci spłynie i po co ci to? 


Delikatnie make-up no make-up.

Na noc natomiast jak najbardziej więcej odżywczych produktów, które odstresują i zregenerują zmęczoną twarz. 

Latem jesteśmy bardziej dziewczęce, więc niech i makijaż pozostanie delikatniejszy.

Brwi, rzęsy, delikatny róż i błuszczyk. Gotowe na lato? 

Dodaj komentarz