img_2075.jpg

Muszę czy chcę?

Muszę coś zrobić czy chcę coś zrobić ? o to jest pytanie.
Muszę posprzątać mieszkanie czy chcę posprzątać dzisiaj wszystko dokładnie żeby było pięknie, zorganizowanie, czysto i przyjemnie?
Muszę iść do pracy? Czy chcę iść do pracy spotkać się z kolegami, zorganizować pewne rzeczy, miło spędzić czas a przy tym zarobić pieniądze?
Muszę się uczyć na egzaminy czy chcę się uczyć, żeby skończyć szkołę, zdobyć nowe kwalifikacje, dążyć do własnych celów, rozwijać się i samorealizować?
Muszę zacząć zdrowe odżywianie ograniczać ukochany lukier i mleczne słodkości czy chcę podjąć ważny etap w moim rozsądnym, zdrowym życiu?
Pozytywne myślenie i perspektywa z której patrzymy na daną sprawę może zmienić nasze nastawienie do rzeczy nawet te , które sprawiają nam trudności w życiu codziennym.

Jak od samego rana jeszcze nie wystawiając nogi spoza łóżka, otwierając jedno oko kłębią się w nas myśli , że musimy coś zrobić stawiamy sobie od razu wielki ciężar pod stopami. Od razu nie chce się wstawać jak coś musimy.

Człowiek nie chce być zmuszany do różnych rzeczy i ten mus nam od razu wysyła sygnały, że nam się nie chce. Wszelkie nakazy stawiają opór naszym działaniom. Więc jak tylko zmienimy nastawienie na chcę to zrobić (nawet jak nie chcę), od razu jest jakoś lżej. Jak trudny dzień przed tobą powiedz sobie chcę to zrobić szybko i skutecznie , aby móc później cieszyć się resztą dnia. Poniedziałek powinien być dniem organizacji naszego tygodnia. Jak zaplanujesz tydzień, z jakim nastawieniem go zaczniesz taki będzie. Zawsze staraj się uporać z ” najgorszymi”, najcięższymi sprawami już na początku tygodnia. Od zaraz i od razu załatwiaj sprawy, które mogą spędzać ci sen z powiek. Każdy kolejny dzień może okazać się tym następnym że muszę a nie chcę jak nagromadzi się nawał wszystkiego z czym będzie ci coraz trudniej.

Chcę żyć, chcę zmieniać pewne rzeczy w swoim życiu, chcę ulepszać swoje otoczenie, chcę pracować i uczyć się. Nawet jak jesteś w etapie przejściowym do sprawy mocno docelowej ma to być również chcę bo to ma jakiś swój cel!
Działamy od poniedziałku z perspektywą pozytywnego myślenia . Nic nie musisz, możesz nic nie robić, nikt i nic cię do niczego nie zmusza, jesteś sam panem swego losu. Chcesz to robić nawet jak nie chcesz zrób!!

Tą pozytywną energią witamy nowy tydzień!! Hello monday!

Jedna myśl na temat “Muszę czy chcę?”

  1. Zgadzam się, wszystko zależy od nastawienia. Prokrastynacja, która jest ucieczką przed ciężkimi zadaniami tak naprawdę bardziej męczy niż samo wykonanie zadania, kiedy to sobie uświadomimy będzie nam o wiele łatwiej.

Dodaj komentarz