img_2030.jpg

Joga dla umysłu czyli kolorowanki dla dorosłych

Kolorujecie?
Jak rok temu zauważyłam pierwsze egzemplarze kolorowanek dla dorosłych moje pierwsze skojarzenie było- i kto niby ma na to czas he? Jogę uwielbiam, ale joga dla umysłu poprzez kolorowanie interesujące. Spójrzmy jednak na nasze dzieci cały czas kolorują i jest chwilka ciszy…

Po pół roku odwiedzając systematycznie księgarnie nie mogłam uwierzyć jak półki zaczynają się uginać pod tymi wszystkimi kolorowankami. Rozpoczęły się tematyczne- artystyczne kwiaty, ptaki, cała zoologia, poprzez vintage szkice.Architektura, sporty, wszystkie dziedziny wyrastały jak grzyby po deszczu. Aż tu nagle Voque prezentuje swoją nową rysowankę – kolorowankę. Stroje lat 50’tych pięknie naszkicowane. Tak na prawdę nie chce się tego kolorować, bo po co tak  piękne są te projekty. Zakupiłam i tak sobie leżało…

   
  Dobra kupuję kredki i do dzieła. Po ciężkim tygodniu usiadłam wygodnie i zaczęłam nową przygodę. Myślałam, że nie dam rady. Nie potrafię się tak po prostu odciąć i skupić skrupulatnie wypełniając kolorowe kratki. Odciąć się od rzeczywistości gdzie zazwyczaj robię kilka rzeczy naraz. Nawet teraz pranie się właśnie kończy wirować, trzeba rozwiesić, w piecu kolejne smakołyki już niedługo na blogu. W między czasie przeglądam telefon i wszystkie media społecznościowe. Właśnie skończyłam trening lecę pod prysznic a w tle ulubiony film leci. Nawet jak czytam książkę to przeglądając telefon, bądź oglądając film. Skupiam się nad kilkoma rzeczami naraz a ta kolorowanka wymaga raczej skupienia się tylko na niej brr. 

Dobra 15 minut i tyle mogę wygospodarować. Chciałam spróbować oderwać się od wszystkiego na chwilkę. Bez filmu czy muzyki w tle w totalnej ciszy i skupieniu wkońcu mają na celu wyciszać i odstresować.

Udało się nawet 25 minut skupienia. Wyciszenia i nic po za tym tylko ja i te kredki buhaha. Na prawdę można znaleźć chwilkę i przez 10 minut po prostu kolorować sobie. Bardzo relaksujące. Koleżanki które wcześniej kolorowały mówiły, że strasznie nudne ,no nudne ale jak przez 15 minut tylko pokolorujesz po długim, ciężkim dniu zapomnisz o pracy, szkole , problemach. Oderwiesz się jak przy dobrej książce. Spróbujcie , a może już kolorujecie? 

  

2 myśli na temat “Joga dla umysłu czyli kolorowanki dla dorosłych”

Dodaj komentarz