img_2745.jpg

Jak wykorzystać suplement witaminy E w pielęgnacji?

O tym, że witamina E jest nazywana witaminą młodości już doskonale wiemy. 

Jest jednym z najsilniejszych utleniaczy zwalczających wolne rodniki. Działa regenerująco i nawilżająco. Chroni nasz organizm przed zanieczyszczeniami i stresem oksydacyjnym. Większość kremów i serum do twarzy zawiera właśnie tą witaminę. Tymczasem ja przedstawiam wam 7 sposobów jak wykorzystać suplement witaminy E w pielęgnacji. Każda tabletka wygląda jak przezroczysta żelka a w niej ukryty jest olejek witaminowy. Zaczynamy:
1- Vitamin E skin serum-brzmi nieźle co? Wystarczy zgnieść kapsułkę i wycisnąć z niej olejek na dłonie. Po czym delikatnie wsmarujemy w skórę twarzy, najlepiej na noc. Używamy jedną kapsułkę na twarz i szyję olejek jest bardzo tłusty i klejący się a tego nasza poduszka nie lubi, więc wystarczy odrobinka. Rano nasza skóra będzie zregenerowana, dobrze nawilżona i rozświetlona.
2- Vitamin E Hair Serum- w zależności od długości włosa zgnieć dwie do czterech kapsułek. Wsmaruj olejek w skórę głowy, resztę rozsmaruj aż po same końce. Nie musisz trzymać dłużej niż pół godziny. Taka kuracja maximum dwa razy w tygodniu poprawi kondycję włosów.


3- oczywiście połknięcie jednej kapsułki dziennie, czyli wspomaganie organizmu od środka.


4-Vitamin E krem do twarzy-kapsułkę po wyciśnięciu na dłoń wymieszaj z kremem nocnym. Całą miksturę wklep delikatnie w skórę twarzy i dekoltu i voila!!  
5-Jak masz bardzo suchą skórę na piętach, łokciach czy kolanach możesz tak samo dodać kapsułkę do balsamu czy też kremu do ciała. Świetnie sprawdza się olejek z kapsułki do skórek wokół paznokci jak i do samych paznokci. Spróbuj nie pożałujesz! 
6-popękane usta zimą? Teraz to spieczone słońce, też witamina E nam w tym pomoże. Możesz dodać jako kurację do balsamu do ust, bądź samodzielnie. Wykorzystaj mały pojemniczek po balsamie i wyciśnij kilka kapsułek do niego żeby zawsze mieć pod ręką w torebce. 7- trądzik, wypryski, blizny. Ze względu na właściwości antyoksydacyjne witamina E bardzo pomocna będzie przy skórze skłonnej do wyprysków. Pomaga w regeneracji skóry, przyśpiesza odbudowanie komórek i zmniejsza blizny!! Smaruj regularnie miejsca, które wymagają większej regeneracji. 

Dodaj komentarz