image-12.jpg

Gdzie na urlop w tym roku?

Sezon urlopowy tuż tuż, jak szukasz jakieś inspiracji na tegoroczne wakacje, Vogue podpowiada, gdzie najlepiej udać się w najbliższych miesiącach. I tak wyszczególniono 10 krajów na świecie, które są najszczęśliwsze i najbardziej przyjazne turystom. Oprócz tego niżej wymienione kraje są na najwyższym poziomie jakości życia, więc nic dziwnego że są najszczęśliwsze…To co lecimy? 

Word Happiness Report:

1-Dania- z wizytą do Copenhagi, co myślicie? Może zamiast wylegiwać się na plaży dwa tygodnie, jeden tydzień czy nawet weekend poświęcimy na zwiedzanie jednej ze skandynawskich stolic. Piszecie się na to? Dla mnie bomba. Nic tak nie inspiruje jak nawet kilkudniowa wyprawa, gdzieś w nieznane. Pozwiedzać, zaczerpnąć rąbka innej kultury…

   
 
2- Szwajcaria- a może by  tak udać się w podróż po Szwajcarii?  Lokalnym pociągiem szybować poprzez Alpy do Genevy?. Brzmi bajecznie.

   
 
3-Islandia- gorące źródła w kraju gdzie 11 procent zajmują lodowce. Zatoki, fiordy, nie do opisania, zapierające dech w piersi widoki. Spokój, odpoczynek, relaks wśród otaczającej natury..
     

Przy tym zdięciu uginają mi się kolana…

 
4-Norwegia- już jest na mojej liście od dawna. Oslo a później szybka wyprawa na biegun północny. Nord Vegen czyli droga na północ. Fiordy, zatoki, dużo zdrowego jedzenia- łososie i wszelkie ryby morskie prosto z lokalnych rybackich kutrów. 

   
 

5-Finlandia-kraj tysiąca jezior. Laponia, góry skandynawskie. Kraj białych nocy i zórz polarnych podobnie jak w Norwegii. Helsinki stolica, w którą warto wycelować swoje turystyczne podboje.

  
   

 6-Kanada-bajeczne krajobrazy i ogromne miasta gdzie można zwiedzać bez końca. Tutaj już nie na kilka dni a kilka tygodni. Vancouver, Toronto,Montreal to tylko początek. No i oczywiście nie pomińmy Ottawy.

   
 
7-Holandia-Amsterdam, Rotterdam miejsca niezapomniane. Bajeczne zdięcia, kultura i sztuka. A wszystko to zwiedzamy oczywiście na rowerze.Wspaniały ser żółty i wszystko z majonezem..;)

   
   
8-Nowa Zelandia-Parki, krajobrazy, bajeczne jeziora i dużo zieleni. Jest czym oddychać i można w zupełnej ciszy odpocząć.

   
    

 9-Australia-jak lubicie serfować to chyba nie ma lepszego miejsca na świecie. Sporty plażowe, dużo słońca i wspaniałej zabawy. Nie zapomnijcie o filtrach!! Kraj kangurów i misiów koala tak go sobie wyobrażamy. Oczywiście nie możemy pominąć Sydney!

   
   
10-Szwecja-Sztokholm ale rownież okoliczne małe miasteczka z bajeczną scenerią i historią. Nie możemy pominąć krajobrazów  i całej natury.

   
 Jak wam się podoba wakacyjny folder? ? Bije na łopatki cała skandynawia z tego co widać. Więc gdzie na wakacje w tym roku? Szybki wypad do bajecznych, kulturalnych, historycznych miejsc czy plażujemy? A może wędrówki po górach, czy odpoczynek na dalekich mazurach? Aj dobra rozmarzyłam się troszkę. Ale cieszę się,że akurat skandynawia jest tak wysoko oceniana bo jest w moich top 10 planach, więc idziemy w dobrym kierunku.

Dodaj komentarz