COCO CHANEL

” Bo czerń jest ponad wszystko ”

 
Chanel No 5 to od 1921 roku najbardziej pożądane perfumy na świecie. Zaraz za nimi stoją w kolejce inne buteleczki tj Coco, COco Mademoiselle, Chance i wiele innych. Perły i kolory tj jak czerń z bielą, delikatne beże to ikona domu mody Chanel. I to też moje ulubione kolory jak jeszcze dodam odcienie szarości i granatu. Nie wyobrażam sobie mojej garderoby bez czerni z bielą. Tak samo jak trudno mi wyobrazic sobie życie bez perfum Chance. Uwielbiam i bardzo doceniam markę Chanel, za niesamowitą klasykę, elegancję i najwyższą jakość kosmetycznych produktów. Kosmetyki, zapachy oznaczone symbolem podwójnego CC tak znane na calym świecie to nic innego jak zamknięte w przecudnych pudełeczkach, buteleczkach skarby kobiety. 

I tak Gabrielle bo to jej prawdziwe imię wniosła do świata mody rewolucje. Czasy przedwojenne, Gabrielle szczyrze włosy na krótko- tzw paź, ubiera prostą,czarną sukienkę odkrywając kolana. Zaczyna projektować spodnie i garnitury dla kobiet. Wywołuje skandal i niechęc. Jej odwaga jednak budzi zaainteresowanie i duży aplauz w kolejnych latach. Mimo czasów wojny i biedy jaką przeżyla w czasach dzieciństwa nie poddaje się. Walczy , twardo stąpając po ziemi. Właśnie z takich kobiet powinnyśmy brać przykład- wolne, bez kompleksów i nie zwracające uwagi na opinie nierzyczliwych. Zakasać rękawy i rozwijać sie w swoich przekonaniach, w swoich pragnieniach. Miliony kobiet kochały  i kochają ją za to co stworzyła. Bo stworzyła nowa kobietę,  wyzwoloną, nowoczesną i silną!!

Dom mody przetrwał do dziś i przetrwa kolejne stulecie. Bo elegancja, prostota i minimalizm jest modny w każdym sezonie. Wystarczy sznur pereł i mała czarna i kobieta lśni.Nie zapominając o czerwonych ustach , które są wyznacznikiem tejże marki . Moim największym skarbem od CoCo sa jej zapachy, pudry,podkłady, róże i pomadki, jakość niezastąpiona. To chyba właśnie wymieniłam wszystkie kosmetyki.

Zawsze czarno -białe stroje sprawiaja że czuję sie na luzie ale klasycznie. Nie przerysowana , nie rzucająca się w oczy. W każdym sezonie możesz znaleźć linie limitowanych produktów, serie które się nigdy już nie powtórza. To juz totalny odlot skarbnicy !! Ja nie mogę się doczekać  kiedy wyjedzie nowa seria, zawsze upoluje jakąś gwiazdeczkę, która pózniej jak się okazuje służyy mi na lata. Bo trwałość produktów jest niezastąpiona.
 ” Kobieta , która nie nosi perfum ,nie ma przyszlości ” – Coco

   

    
   
Marlyn Monroe szczególnie upodobała sobie Chanel No 5, zawsze w wywiadach powtarzała ,że nosi je szczególnie do łóżkaka. ” Spać chodzę ,tylko w perfumach No 5 ” wywolując tym skandal , ale też wieloletnią reklamę. Przez wiele lat byla twarzą najsłynniejszych flakonów .
Kolorówke , zapachy , pielęgnację Chanel znajdziemy w każdej ekskluzywnej perfumerii tj Sephora, Douglas, online czy też perfumerie na lotnisku. Jest wszędzie dostępna w każdym kraju. Całe szczęście , ale najbardziej  zawsze marzą mi się zakupy Chanel w Paryżu , tam gdzie wszystko sie zaczeło 

Moje ukochane kolorowe
  

Troszkę literatury też nie zabrakło o Chanel na moich pólkach: